Nasze produkty Pytania i odpowiedzi

Pytania i odpowiedzi

Panele fotowoltaiczne stają się coraz popularniejszym rozwiązaniem. Wraz z rosnącą tendencją do korzystania z energii słonecznej pojawia się cała masa pytań. Jakie panele fotowoltaiczne są najlepsze? Kiedy nastąpi zwrot z inwestycji? To tylko niektóre z nich. W tym rozdziale zmierzamy się z najważniejszymi pytaniami. Mamy nadzieję, że przedstawione odpowiedzi pomogą Państwu w podjęciu najlepszej decyzji.

 

1. Czy montaż instalacji  fotowoltaicznej jest opłacalny ?
Przygotowaliśmy naszą ofertę z dużym naciskiem na opłacalność inwestycji. Oferujemy bardzo dobrej jakości produkty w doskonałych cenach. Przy wyborze paneli oraz falownika nie zapominaj, że priorytetem takiej inwestycji jest jej czas zwrotu. Warto zauważyć, że w przypadku zakupu kompletnej  instalacji w cenie 4 zł/wat( np. instalacja 6 kW za 24 tys. zł),  jej zwrot nastąpi dopiero po minimum 10 latach. Jeżeli kupisz u nas, to koszt zakupu paneli zwraca się do 2 lat, a falownika do 1.5 roku. Od 2019 roku obowiązuje w Polsce podatkowa ulga termomodernizacyjna, dzięki której okres zwrotu jest jeszcze krótszy.


2. Czy panele fotowoltaiczne z Chin są dobre ?
To bardzo często zadawane pytanie. Warto przytoczyć statystyki. Ponad 90% wszystkich paneli produkowanych na świecie pochodzi z Chin. Zdecydowana większość producentów europejskich wykorzystuje do produkcji zakupione w Chinach ogniwa krzemowe. 
CSUN jest wiodącym producentem ogniw słonecznych i modułów o łącznej rocznej zdolności produkcyjnej 1,2 GW z fabryk w Chinach, Wietnamie i Turcji. Producent z elitarnej grupy Tier 1 (2018r) CHINA SUNERGY CO., LTD. (CSUN) jest notowana na giełdzie wysokich technologii NASDAQ. Posiada bogate doświadczenie w branży fotowoltaicznej i jest znana z innowacyjności,wydajności i jakości. Dziś firma jest jednym z czołowych producentów modułów PV. Cały czas pracują nad udoskonaleniem wydajności aby zapewnić klientom światowej klasy rozwiązania solarne.

3. Dla czego oferowane przez Was panele są w tak bardzo atrakcyjnych cenach ?
Współpracujemy bezpośrednio z największymi fabrykami paneli fotowoltaicznych na świecie Brak pośredników i długotrwałe relacje z producentami są gwarancją najniższych cen w Polsce.


4. Które panele są lepsze: monokrystaliczne czy polikrystaliczne ? Jakie panele użyć do budowy instalacji fotowoltaicznej ?

To pytanie bardzo często powoduje wiele sporów. Nasza odpowiedź wynikająca z doświadczenia i rozmów z dziesiątkami inwestorów jest następująca. Zarówno panele polikrystaliczne, jak i monokrystaliczne doskonale nadają się, aby w polskim klimacie produkować energię. W skali roku ich wydajność jest taka sama, tzn. pozwala wyprodukować 1kwh rocznie z 1W mocy  paneli. Jeżeli dysponujesz wystarczająco dużą powierzchnią na instalację i nie przeszkadza Ci lekko niebieski odcień paneli doradzamy panele polikrystaliczne. Panele polikrystaliczne są tańsze, przez co gwarantują szybszy zwrot inwestycji.

Jeżeli posiadasz ograniczone miejsce i chcesz zbudować instalację o maksymalnie dużej mocy na mniejszej powierzchni, zachęcamy do zakupu paneli monokrystalicznych. Panele monokrystaliczne są w kolorze czarnym przez co dobrze komponują się np. z czarnym dachem.  Są one jednak nieco droższe od paneli polikrystalicznych.


5.Czy panelami fotowoltaicznymi mogę ogrzewać wodę (CWU) ?

Tak. To coraz bardziej popularna metoda wykorzystania paneli fotowoltaicznych. Wystarczy 6-8 paneli, aby w okresie marzec - październik mieć całkowicie darmową ciepłą wodę dla 3-4 osobowej rodziny. Należy jednak pamiętać, że podłączanie paneli bezpośrednio do grzałek jest pozbawione sensu ekonomicznego, a dodatkowo obciąża zbyt mocno panele. Rozwiązaniem jest zastosowanie regulatora napięcia zakupionego w naszej zaprzyjaźnionej firmie www.arco.pl -  tel. 601467525. Nasi klienci otrzymują gwarancję najniższej ceny.

 

6. Czy kupując panele w Fabryce Prądu otrzymam fakturę VAT oraz niezbędne certyfikaty potrzebne do odbioru instalacji przez zakład energetyczny?


Na cały sprzedawany przez nas asortyment wystawiamy fakturę VAT 23% oraz przekazujemy niezbędne certyfikaty.


7.  Czy na panele fotowoltaiczne udzielacie gwarancji ?

Tak. Na podstawie faktury jako sprzedawca udzielamy  24 - miesięcznej gwarancji. Producent udziela 10 - letniej gwarancji na panele oraz 20 - letnią gwarancję na liniowy.  spadek mocy. Gwarancja ta jest realizowana na podstawie numeru seryjnego każdego panela i wiąże się z koniecznością odesłania na koszt kupującego panela do producenta. Taka procedura jest powszechna wśród większości producentów paneli jednak bardzo często sprzedawcy o tym nie informują.


8. Jaki jest koszt wysyłki zakupionych paneli ?

Koszt jest uzależniony od ilości paneli oraz aktualnej oferty firm kurierskich. 

Poniżej przybliżone ceny:

1-11 sztuk 260 zł brutto

od 12-22 sztuk koszt około 200 zł brutto

23-35 sztuk koszt około 300 zł brutto


Zachęcamy również do odbioru osobistego. 


9. Czy mogę samodzielnie zamontować panele fotowoltaiczne?

Oczywiście. Coraz więcej inwestorów decyduje się na samodzielny montaż. Jeżeli masz podstawową wiedzę techniczną i nie boisz się pracy na wysokości, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś samodzielnie stworzył swoją własną fabrykę prądu. Pamiętaj jednak o zachowaniu bezpieczeństwa. Instalacja musi zostać odebrana przez elektryka z uprawnieniami. Dla naszych klientów przygotowaliśmy krótką instrukcję montażu.

 

 

 

KONTAKT

F.H. SK Sp.jawna
Okopowa 6
58-500 Jelenia Góra
514 570 057 [email protected]
Oddział:
ul. Zółwinska 16 05-830 Nadarzyn/Warszawa
733 577 677